KARJERAS KONSULTANTS

Kristīne Ozolniece
Individuālās konsultācijas pēc iepriekšējas pieteikšanās e-klases pastā.
Trešdienās no 14.00 -15.30, individuāli e-saziņa, WhatsAPP

NODERĪGA INFORMĀCIJA 9.un 12. klašu absolventiem un viņu vecākiem 

-Dokumentu iesniegšana profesionālās izglītības programmās 2023./24. mācību gadā. Šeit apkopota informācija par pieteikšanos un dokumentu iesniegšanu profesionālās izglītības programmās:

  https://www.niid.lv/dokumentu-iesnieg-prof-2023

 • Pieteikšanās un dokumentu iesniegšanas termiņi profesionālās izglītības iestādēs, kā arī koledžās un vispārējās izglītības iestādēs, kas īsteno profesionālās izglītības programmas;
 • Informācija par budžeta / maksas programmām un stipendijām;
 • Informācija par to, kādi dokumenti jāiesniedz un kā notiek konkurss;
 • Normatīvais regulējums profesionālajā izglītībā.

Aktualizēta arī informācija par atvērto durvju dienām un citiem pasākumiem maijā un jūnijā: https://www.niid.lv/infodienasAtvērto durvju dienas MAIJĀ

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums  12. un 26. maijs plkst. 10:00 - 15:00 (Atvērto durvju dienas klātienē)

Profesionālā vidusskola "Victoria"  13. maijs plkst. 11:00 (Atvērto durvju diena klātienē krievu valodā); plkst. 13:00 (Atvērto durvju diena klātienē latviešu valodā)

Rīgas Valsts tehnikums   17. maijs plkst. 16:00 - 18:00 - Kr. Valdemāra ielā 1C;   18. maijs plkst. 15:00 - 18:00 - Dārzciema ielā 70 (Atvērto durvju dienas klātienē) 

RTU Latvijas Jūras akadēmijas Jūrskola   19. maijs plkst. 10:00 - 14:00  (Atvērto durvju diena klātienē)

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola  20. maijs plkst. 13:00 (Konsultācijas mūzikas programmu interesentiem klātienē)

Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola    23. maijs plkst. 14:30 (Informācijas diena klātienē)

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola   27. maijs (Konsultācijas mūzikas programmu interesentiem klātienē)

Nacionālā Mākslu vidusskola   27. maijs (Emīla Dārziņa mūzikas skolā - Konsultācijas mūzikas programmu interesentiem klātienē)

Eiropas eksāmens ir tiešsaistes tests, kurš Latvijā jau 10 gadus tiek rīkots 7., 8., 9. maijā par godu Eiropas dienai.

Eiropas eksāmens (EE) notiek no 7.maija plkst. 8.00 līdz  9.maija plkst. 21.00 tiešsaistē www.esmaja.lv 2023_gramatzime_.jpg , 2023_ES_prezentācija2023_7-9klase_Atgadne_UA.pdf ,  2021_4_-6_klase_.pdf , 2022_7-9atbildes.pdf , 2022_4_6atbildes_0.pdf , 2021_7_-9_klase_.pdf , UKR-1_-6__klase-jautajumi_1.pdf , 2023_UKR-7_-12__klase-jautajumi.pdf

EE katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi, atbilstošajā vecuma grupā. Pieaugušie var piedalīties gan standarta, gan izaicinājuma līmenī  – katrā vienu reizi.

Eksāmena kārtošanas maksimālais laiks ir 20 minūtes.

EE jautājumi tiek dalīti 6 grupās:
1.-3.klase (10 jautājumi);
4.-6.klase (20 jautājumi);
7.-9.klase (20 jautājumi);
10.-12.klase (20 jautājumi);
Pieaugušie – standarta līmenis (20 jautājumi);    
Pieaugušie – izaicinājuma līmenis (20 jautājumi).  

Maksimālais punktu skaits – 50 punkti.

Par dalību EE uz norādīto e-pasta adresi tiek nosūtīts Atzinības raksts, kurā redzams iegūtais punktu skaits.

Sākums Mežs ienāk Jelgavā 2023

28. aprīlī visas dienas garumā no plkst. 10.00 – 18.00 jau piekto reizi Jelgavā, Pasta salā norisināsies pasākumu cikla Meža dienas lielpasākums “Mežs ienāk Jelgavā!”, kam šogad dota devīze “No meža līdz mājai”.

Apmeklētājiem, aktīvi iesaistoties un līdzdarbojoties, būs iespēja uzzināt un izzināt meža nozari, iegūt vērtīgas zināšanas par koksnes un nekoksnes produktu izmantošanas daudzveidību, nozares nozīmi Latvijas ekonomikas attīstībā, nodarbināto profesiju daudzveidību un meža nozares izglītības iespējām. Šogad īpaši akcentēsim koka izmantošanu būvniecībā. Vienlaikus Pasta salā norisināsies arī koka skulptūru festivāls, kura ietvaros četri mākslinieki nedēļas garumā izgatavos koka skulptūras, kas tiks izvietotas zaļajā zonā pie Zvaigžņu dīķa.

Meža dienas organizē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža fakultāte sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Jelgavas valstspilsētas pašvaldību un iestādi “Kultūra”,  kā arī Latvijas meža nozares organizācijām un uzņēmumiem, nozares izglītības iestādēm,  amatniekiem un individuālā darba veicējiem.

INFORMĀCIJAS DIENA 20. aprīlī plkst. 12.00 2023./2024. m.g. 

AR SPECIĀLO PAMATIZGLĪTĪBU uzņemsim: profesionālās pamatizglītības programmā (2 gadi)*

Koksnes materiāla apstrādātājs arodizglītības programmās (3 gadi)*: - Pavāra palīgs  -Šuvējs -Dārzkopis *

mācību grupas izglītojamie ar funkcionāliem traucējumiem


PAPILDUS INFORMĀCIJA

Atvērto durvju dienas pasākums "Profesiju komposs" Jelgavas Amatu vidusskolā 


Vairāk info
profesiju_kompass.pdf

Atvērto durvju dienas 2023. gadā

Papildus informāciju par atvērto durvju dienām citās skolās, koledžās skatīt https://www.niid.lv/infodienas

ĒNU DIENA 2023

Pieteikšanās uz vakancēm sāksies 7.martā, kad skolēniem ir iespēja tradicionālajās 3 kārtās pieteikties vakancēm.

 • Ēnotāju pieteikšanās 1. kārta - 7. - 13. marts
 • Ēnotāju pieteikšanās 2. kārta - 17. - 20. marts
 • Ēnotāju pieteikšanās 3. kārta - 24. - 27. marts
 • Nejaušais Ēnotājs*: 31. marts

Ārpus norādītajiem datumiem pieteikšanās uz vakancēm nebūs pieejama, tajā laikā Ēnu devēji izskata pieteikumus un skolēnu pieteikšanās uz vakancēm nenotiek.

*Nejaušais Ēnotājs - skolēnu pieteikšanās uz brīvajām vakancēm tikai tajos uzņēmumos, kuri ir piekrituši uzņemt motivētos skolēnus, kuri nav apstiprināti 1., 2. un 3. kārtā. Piesakoties brīvajai piedāvātajai vakancei, skolēns automātiski kļūst par piedāvātās vakances Ēnotāju.Informācijas dienas plānojam 25. aprīlī un 16. maijā no 9.00 - 16.00. Piedāvāsim iepazīstināt ar tehnikumu, mācību un praktisko darbu telpām, brīvā laika pavadīšanas iespējām tehnikumā, kā arī uzdot interesējošos jautājumus profesionālo priekšmetu skolotājiem un tehnikuma audzēkņiem.
Piedalīties profesionālajos pulciņos, kuros 2 mēnešu laikā būs iespēja profesiju iepazīt darbojoties mācību laboratorijās praktiski.
Pulciņi notiks np 07.02 - 14.04, 1 reizi nedēļā no 15.30-17.00
Vienojoties abpusēji iespējamiem laikiem, nāk/braukt pie mums ekskursijā, apskatot un iepazīstot tehnikuma vidi un izmēģināt kādu no profesijām radošajās darbnīcās.
Interesentiem piedāvājam kļūt par mūsu tehnikuma jaunā profesionāļa ēnu, "iekāpjot tehnikuma audzēkņa kombinezonā" - redzēt teorijas un praktiskās nodarbības . Ēnu diena šogad notiks 5. aprīlī. Pieteikšanās no 7. marta www.enudiena.lv<http://www.enudiena.lv/>
Ik trešdienu plkst. 15.00 notiek tiešsaistes tikšanās zoom platformā

ĒNU DIENA 2023

Šogad 5. aprīlī notiks izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) rīkotais karjeras izglītības pasākums skolēniem “Ēnu diena”. No šodienas ēnu devēji ir aicināti publicēt savas vakances portālā Enudiena.lv, lai skolēni atkal varētu doties ēnot un praktiski izzināt interesējošās profesijas. Šogad Ēnu dienu iedvesmo un atbalsta mazumtirdzniecības tīkls “Maxima Latvija”.

Skills Latvia 2023

Tuvojas gada lielākais notikums profesionālajā izglītībā - nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023!

Uzzini jau tagad un gatavojies: https://saite.lv/zHQ

SKOLA 2023

3. - 5.MARTAM

Katalogs - SKOLA 2023

Uzzini un izvēlies izstādē!

 • Augstskolas
 • Tehnikumi, profesionālās vidusskolas
 • Koledžas
 • Sagatavošanās, pilnveides u.c. kursi
 • Bērnu un jauniešu interešu izglītība
 • Mācību iekārtas, aprīkojums, mācību līdzekļi

MĀCĪBU EKSKURSIJA KARJERAS IZGLĪTĪBAS JOMĀ 9.KLAŠU SKOLĒNIEM

PROFESIJU ATVĒRTO DURVJU DIENAS

Piesakies Profesiju Atvērto durvju dienām šeit: www.ej.uz/ADD-VTDT.

 • 9.februārī plkst.14:00 Priekuļos – pavārs.
 • 23.februārī plkst.14:00 Priekuļos – automehāniķis, auto virsbūvju remontatslēdznieks.
 • 9.martā plkst.14:00 Priekuļos – datorsistēmu tehniķis, elektrotehniķis.23.martā plkst.14:00 Priekuļos – namdaris, apdares darbu tehniķis, arhitektūras tehniķis.
 • 6.aprīlī plkst.14:00 Priekuļos - jaunais agronoms, lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis.

Tiekamies Cēsīs, Valmieras ielā 19 vai Priekuļos, Egļu gatvē 9! Būs interesanti!

Savukārt, 13.aprīlī gaidīsim uz VTDT Atvērto durvju dienu ikvienu, kurš vēlas iepazīt tehnikumu, profesijas un dzīvi dienesta viesnīcā.

Karjeras nedēļa 2022

Šogad Karjeras nedēļas desmitgade atzīmēta ar vairāk nekā 3300 pasākumiem visā Latvijā, kuros kopumā piedalījušies vairāk nekā 110 000 skolēni. Pasākumu ciklā ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” skolēni izzināja, kas ir uzņēmējspējas, kādēļ tās ir svarīgas savas karjeras veidošanā un kā tās var attīstīt, savukārt vecāki un pedagogi guva vērtīgus padomus, kā palīdzēt bērniem atklāt savus talantu.


Karjeras nedēļa 2022

Karjeras nedēļa 2022 Vecākiem

                             Spied šeit                             

20. oktobrī plkst. 19.00 aicinām vecākus smelties vērtīgus padomus un iedvesmu, pieslēdzoties diskusijai - Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?

Karjeras nedēļa 2022 Jauniešiem

Diskusija

Kādas superspējas veidos Tavu nākotni - sarunas jauniešu diskusijā 20. oktobrī plkst. 13.00!


Karjeras nedēļa 2022 1.-5.klases skolēniem

Kļūsti uzņēmējs

profesiju.pasaule.lv

NIID.lv karjeras izvēles testi

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izstrādājusi jaunu karjeras pašizpētes rīku 9. - 12. klašu skolēniem “NIID.lv karjeras izvēles testi”. 

“NIID.lv karjeras izvēles testi” iekļauj četrus dažādus karjeras izvēles testus. 

Pirmais no tiem, Interešu laboratorija, sniedz iespēju novērtēt savu ieinteresētības līmeni dažādās profesionālajās jomās. Šāda analīze ir īpaši vērtīga gadījumos, kad ir pārdomas par mācību, studiju virziena izvēli. Intereses šajā laboratorijā raksturo jau apjausto un vēl iespējamo aizraušanos ar noteiktām aktivitātēm, patiku pret specifiskām tēmām, mācību un darba jomām.

Vērtību svērtuve sniedz iespēju noskaidrot, kuras darba vērtības dzīvē ir vissvarīgākās un kāda varētu būt piemērotākā darba vide. Savukārt, aizpildot testu Spēju detektors var iegūt kopskatu par to, kuras spējas ir vairāk izteiktas - lingvistiskās, loģiski matemātiskās, telpiskās, muzikālās, fiziski kinestētiskās, interpersonālās, intrapersonālās vai naturālistiskās. Iestrādātais Jaudas mērījumu detektors būs īpaši vērtīgs, lai noskaidrotu, kuras spējas ir uzskatāmas par lielāko resursu, jo detektora primārais mērķis ir palīdzēt apzināties savas stiprās un vājās puses vairākās sfērās.

Pēdējais no piedāvātajiem testiem - Karjeras iespēju diagnostikapiedāvā jauniešiem salīdzināt dažādas profesijas, apdomāt un novērtēt, cik lielā mērā katra no tām patīk. Testa rezultātā tiek iegūts personības raksturojums - noteikti vadošie personības tipi un tiem atbilstošas karjeras iespējas. Rīks ar izstrādātajiem testiem ir pieejams mājaslapā
https://testi.niid.lv/


Katru mēnesi Amerikas Savienotajās Valstīs Darba statistikas birojs apkopo informāciju par to, cik darbavietas valstī tiek radītas vai zaudētas. Tā kā birojam ir pieejami dati par jaunāko darba tirgu, tad tā darbinieki ir izveidojuši sarakstu ar 30 visstraujāk augošajām profesijām.

Turpini lasīt..

Jelgavas tehnikums pēc Covid pauzes piedāvā 7.-9. klašu skolēniem iesaistīties bezmaksas profesionālajos pulciņos "Izmēģini profesiju!".Interesentiem būs iespējas 2 mēnešu garumā 1 reizi nedēļā tehnikuma darbnīcās un laboratorijās "iemēģināt roku" izvēlētā profesijā. Lūdzu nodotiet informāciju saviem skolēniem. Pieteikšanās elektroniski, līdz 30.09. Katrā pulcinā būs 12 skolēni.

Papildus informācija