Vircavas pamatskolas vizuālās mākslas skolotāja Agija Ivanova piedalījās Erasmus+ akreditācijas mobilitātē 2023./24.mācību gada 6.–12. augustā - Islandē, Reikjavīkā. Apguva paraugprakses pārneses procesu āra vides izmantošanai izglītības procesā. Erasmus akreditācijas Jelgavas novada Izglītības pārvaldes konsorcija Nr. 2022-1-LV01-KA120-SCH-000106095 Projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-SCH-000129603 strukturētajos kursos “Learning Outside” (mācāmies āra vidē), īpaša uzmanība tika pievērsta kooperatīvām mācībām brīvā dabā. Pedagogiem, darbojoties grupās, notika pieredzes apmaiņa ar kolēģiem no Rumānijas, Vācijas, Grieķijas, Austrijas, Itālijas. Nodarbībās tika apgūts - kā klasē radīt labvēlīgu atmosfēru, lai strādātu grupās, pedagogi veica klasi saliedējošus uzdevumus. Pedagogi tika iepazīstināti ar Islandes izglītības sistēmu, kā iekļaujošu, multikulturālu izglītības sistēmu. Nodarbību ietvaros, grupās diskutēja kādas prasmes, īpašības nepieciešams attīstīt skolēnos, lai iekļautos mūsdienu darba tirgū. Veicot uzdevumus grupās, noskaidroja, cik izglītība ir iekļaujoša dalībnieku valstīs. Grupu darbā izmantojām – bingo, daimonds, in the spot lights, caroussel, leadders and snakes, odd me out un citas metodes. Visi grupu darbi noslēdzās ar radošām prezentācijām. Lai nostiprinātu zināšanas, tika demonstrēti video ieraksti no stundām Islandes skolās. Mazās un lielās grupās diskutēja, aktualizēja jautājumu, ko darīt situācijās, kad skolēni nevēlas strādāt grupās un āra vidē, grupu darbā pārrunāja iemeslus un risinājumus. Netika atstāts novārtā arī jautājums par skolas un vecāku iesaisti āra nodarbību organizēšanā – šķēršļi, risinājumi. Ekskursijas laikā ne tikai iepazinām Islandes kultūru, bet arī apguvām dažādas metodes mācībām ekskursiju ietvaros. Brīvajā laikā skolotāja Agija Ivanova apmeklēja Reikjavīkas mākslas muzejus, iedvesmojās no Islandes māksliniekiem vizuālās mākslas stundām.

Skolotāja Elizabete Erasmus+ projekta "G-STEAM: Green STEAM ecosystems" ietvarā 2023. gada 20. un 21. septembrī piedalījās konferencē Somijā, Turku pilsētā. Skolotāja dalījās ar pieredzi, kā šis projekts tiek īstenots mūsu skolā un prezentēja gatavo nodarbību par veselību veicinoša produkta - priežu čiekuru sīrupa ražošanu. Otrajā konferences dienā guva ieskatu somu izglītības sistēmā un apmeklēja Somijas izglītības iestādes.


Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu sektora

projekts Nr. 2020-1-LV01-KA101-077185 “Kvalitatīvas un pieejamas izglītības nodrošināšana Jelgavas novadā”

Aprīļa pēdējā nedēļā skolas direktore Eva Fišere kopā ar 8 kolēģiem – citiem izglītības jomas vadītājiem no Jelgavas novada, apmeklēja Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu sektora projekta Nr.2020-1-LV01-KA101-077185 “Kvalitatīvas un pieejamas izglītības nodrošināšana Jelgavas novadā” kursus Portugālē, ko organizēja Intercultural Association Mobility Friends, Barcelos, Portugal.

Nedēļas laikā kursu dalībnieki papildināja zināšanas skolvadības jautājumos – līderības pamatprincipi un modeļi, komunikācijas prasmes un konfliktu risināšanas process, darbs ar personālu, vadības komandas darba efektivitātes uzlabošana, kā arī iepazinās ar Portugāles izglītības sistēmu un apmeklēja 3 dažādas izglītības iestādes- Colégio D. Pedro V, Escola Secundária Rocha Peixoto un Escola Secundária Alcaídes de Faria.

    Izglītoti pedagogi mūsu nākotnei” un  “Kvalitatīvas un pieejamas izglītības nodrošināšana Jelgavas novadā

Uzsākot šo mācību gadu no 6.septembra līdz 12.septembrim Vircavas vidusskolas Lielvircavas un Platones filiāles metodiķe Evija Rubīna un Lielvircavas filiāles skolotāja Zane Rudzīte piedalījās Erasmus+ programmas 1.pamatdarbības skolas sektora mobilitātes projektā „Izglītoti pedagogi mūsu nākotnei”  (Nr.2019-1-LV01-KA101-060112)  01/08/2019 – 30/09/2021 un “Kvalitatīvas un pieejamas izglītības nodrošināšana Jelgavas novadā” (Nr. 2020-1-LV01-KA101-077185) 14/09/2020 – 13/12/2021.

Projekts notika Portugālē ar mērķi uzlabot izglītības saturu un vadības procesu. No Jelgavas novada pirmsskolas izglītības iestādēm un
pārvaldes projektā piedalījās astoņas personas.  Septiņas dienas dzīvojām Portugāles pilsētā Gamil – Barcelos, kas turpat blakus
okeānam. No 06.09.2021 - 10.09.2021 piedalījāmies kursos “Atbalstoša vide, ceļš uz panākumiem daudzveidīgā bērnībā”.
Papildus kursiem tika organizētas ekskursijas un varējām iepazīt vairākas Portugāles pilsētas ar to daudzveidīgo un krāsaino kultūru.


Erasmus+ “Izglītoti pedagogi mūsu nākotnei”