Karjera (itāļu carriera – skrējiens, dzīves ceļš, darba lauks, franču cariere –izvirzīšanās kādā no darbības jomām, popularitātes, slavas sasniegšana).

Karjera ir kaut kas tāds, ko mēs katrs veidojam, realizējam, īstenojam bieži vien neapzinoties ka to sauc par karjeru! Veiksmīgs karjeras ceļš sākas ar sevis iepazīšanu un zināšanām par to, kas tu esi un ko tu vari piedāvāt savam nākamajam darba devējam. Pilnīgāk izzinot sevi, tu uzzināsi par savām prasmēm un personības iezīmēm, kā arī labāk izpratīsi savu motivāciju, intereses, vērtības un darba vides apstākļus, kas ir piemēroti tieši tev.

Karjeras konsultants – speciālists, kurš konsultē, informē un izglīto klientus karjeras veidošanas jautājumos.

Karjeras konsultanta uzdevums ir palīdzēt jauniešiem izprast izglītības nozīmīgumu un Latvijas darba tirgus perspektīvas viņu karjeras izaugsmei.

1. - 6.klases skolēniem tiešsaistes spēle parprof.lv

Tiešsaistes diskusija „Uzklausi, padomā un izlem pats!”

IZGLĪTĪBAS IZPĒTE, PROFESIJAS

prakse.lv  mācību iestādes, profesiju apraksti

niid.lv  informācija par augstākās, profesionālās vidējās, vispārējās izglītības un mūzikas un mākslas skolu programmām

profesijupasaule.lv  profesiju un darba vietu izpēte, virtuālo profesiju pasaule